stopery elektroniczneStoper jest nieodzownym elementem niejednego biegacza oraz osoby aktywnie uprawiającej sport, pozwala lepiej planować bieganie, wysiłek fizyczny oraz dozować jego intensywność. Profesjonalny biegacz potrzebuje odpowiedniej odzieży, wygodnych butów do biegania oraz stopera, bardzo wygodnym rozwiązaniem jest zwłaszcza zegarek sportowy ze stoperem.

Jaki stoper sportowy wybrać?

Stoper powinien posiadać kilka funkcji, mierzyć tzw. międzyczasy, czyli pozwalać planować trening interwałowy. Stoper wyposażony w kompas pozwoli na lepszą orientację w nieznanym terenie.

Stopery mogą być cyfrowe, sterowane elektronicznie, mogą kosztować od kilkunastu do nawet kilkuset złotych. Są to urządzenia kompaktowe, lekkie oraz nieskomplikowane w obsłudze. Stoper można mieć również w telefonie komórkowym, instalując odpowiednią aplikację np. na Androida.

Ciekawostką jest nieodpłatny stoper online, który pomoże sprawdzić czas wykonywanego ćwiczenia. Niedogodnością jest to, że trzeba go uruchomić w telefonie komórkowym lub komputerze i sprawdzać jego działanie, można natomiast kupić mały i komfortowy stoper w formie breloczka, którym wygodnie skontrolujemy czas naszych ćwiczeń.

Zegarki sportowe ze stoperem RANKING

TOP Zegarki sportowe ze stoperem Producent Cena
1Garmin FORERUNNER 735XT CZARNYGarminCena
2Garmin FORERUNNER 735XT CZARNO-JASNOBŁĘKITNYGarminCena
3Suunto Core Blue Crush SS021373000 SuuntoCena
4TIMEX Ironman TW5K96200 TIMEXCena
5Casio Sport SGW-300H-1ACasioCena
6Timex Heart Rate Monitors T5K722TimexCena
zegarek sportowy ze stoperem

=> Zegarki sportowe ze stoperem <=

Stoper może mieć m.in.:

  • kalendarz,
  • zegarek,
  • timer,
  • krokomierz.

Elektroniczne stopery działają bardzo precyzyjnie, z minimalnym marginesem błędu. Już za kilkadziesiąt złotych można nabyć stoper wodoodporny, którego można spokojnie używać w wodzie, nie przejmując się wilgocią oraz nie martwiąc o potencjalne awarie. Niektóre stopery zapiszą 20, inne 30, 60, a nawet 100 wyników. Na rynku dostępne są stopery we wszystkich kolorach tęczy.

Stopery elektroniczne RANKING

TOP Stopery elektroniczne Producent Cena
1Casio HS-80TW-1EFCasioCena
2Spokey Stoper elektroniczny 834297 Laps2 834297 834297SpokeyCena
3Legend Stoper 30 międzyczasówLegendCena
4Allright CLASSIC ST01AllrightCena
5Spokey Plunder 5 83506SpokeyCena
6Casio HS-6-1EFCasioCena
Jaki stoper elektroniczny?

=> Stopery elektroniczne <=

Aktywne zapytania userów:

  • stoper elektroniczny
  • stoper sportowy
  • stopery sportowe profesjonalne elektroniczne

Jakie porady dla aktywnych?

Opinie o Stoper sportowy

  1. Słyszę słowo “stoper” i od razu przypomina mi się nasz nauczyciel WFu, który w szkole podstawowej kazał wszystkim na czas biegać wokół boiska. Gdzie tu radość z biegania? Teraz na szczęście nikt mi nie stoi nad głową, a i samo bieganie jakoś lepiej wychodzi:) Co do stopera to odradzam. Lepszym rozwiązaniem będzie smartwatch, który połączymy z naszym telefonem, aplikacją typu endomondo i mamy całą masę informacji po każdym biegu. Teraz stoper sportowy spotkamy już chyba tylko na zawodach.

  2. Osobiście wystarcza mi stoper w zegarku. Nie wiem czemu, ale nigdy nie miałem stopera, bo zawsze miałem wbudowaną taką opcje w zegarku, czy to na siłowni, czy podczas biegania. Wydaje mi się, że to jest wygodniejsze wyjście.

  3. Chcąc wybrać dobry stoper sportowy, warto spojrzeć na produkty marki Sigma. Mam od nich stoper i sprawdza się już kawał czasu. Jestem nauczycielem wfu i mogę polecić to każdemu. Wiele opcji i niezawodność to jego najważniejsze atuty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *