atlasy do ćwiczeń

atlasy do ćwiczeńNie każdy chce ćwiczyć samodzielnie, jednakże niektórym osobom ćwiczenia w domu w żadnym wypadku nie przeszkadzają, zakupując odpowiedni dla siebie atlas do ćwiczeń i spełnić marzenie o domowej siłowni. Różnorodność ofertowa oraz rozpiętość cenowa powoduje, że każdy z pewnością znajdzie coś ciekawego dla siebie. Warto postawić na sprzęt dobrej jakości, ilość stanowisk uzależniamy w dużej mierze od ilości miejsca, które posiadamy w naszym domu czy też innym pomieszczeniu. Do mieszkań najczęściej kupowane są atlasy jednostanowiskowe.

W przypadku sprzedaży wysyłkowej nabywca atlasu musi być gotowy na jego składanie (oczywiście wtedy urządzenie jest dostarczone w zapakowanych i oddzielnych elementach), zaś montaż może trwać nawet dobre kilka godzin. Atlas ze względu na kwestie bezpieczeństwa jego eksploatacji powinien być stabilny, zmontowany mocno i solidnie.


Ile kosztuje atlas?

Proste modlitewniki można nabyć już za kwotę 100 zł, natomiast za sprzęt wielostanowiskowy zapłacimy przynajmniej kilka tysięcy zł. Przy wyborze konkretnego atlasu do ćwiczeń decydujące są możliwości lokalowe oraz finansowe. W małym mieszkaniu lepiej ustawić niewielki atlas i ćwiczyć samodzielnie, stosując się jednak do pewnych zasad gwarantujących bezpieczeństwo użytkownikowi.


Suwnice do ćwiczenia nóg RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych suwnic do ćwiczenia nóg. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Modlitewniki na biceps RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych modlitewników na biceps. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Główne przeznaczenie atlasu do ćwiczeń

Atlas pomaga poprawić kondycję fizyczną danej osoby i sylwetkę, odpowiednie ćwiczenia zwiększają masę mięśniową. Pozwala on również kształtować rzeźbę, jest niezbędny osobom chcącym dbać regularnie o własne ciało. Gdy brakuje czasu na wizytę w siłowni, wówczas można ćwiczyć na atlasie w domu.

Atlas kształtuje nogi, klatkę piersiową oraz barki, wzmacnia jej układ oddechowy i serce, wpływa na polepszenie samopoczucia. Sprzęt nadaje się do ćwiczeń 1-2 razy w tygodniu dla amatora, intensywnych codziennych ćwiczeń oraz do użytku profesjonalnego.


Brama do ćwiczeń RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych bram do ćwiczeń. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Prasa do nóg RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych pras do nóg. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Wielofunkcyjny atlas do ćwiczeń posiada oprzyrządowanie pozwalające wzmocnić m.in.:

 • mięśnie grzbietu i pleców,
 • mięśnie klatki piersiowej i barków,
 • mięśnie łydek, nóg i ud,
 • mięśnie bicepsu,
 • mięśnie brzucha,
 • mięśnie pośladkowe,
 • mięśnie ramion.

Na atlasie może ćwiczyć cała rodzina – nie zaleca się natomiast korzystania z tego urządzenia najmłodszym dzieciom. Warto wybrać urządzenie wielofunkcyjne, pozwalające rozwinąć różne partie mięśni. Ćwiczenie w domu nie wymaga wychodzenia, szukania siłowni oraz płacenia za karnet, który kosztuje co najmniej 60-80 złotych miesięcznie, dzięki czemu zakup atlasu może się zwrócić już po upływie roku (w przypadku zakupu tańszego modelu nawet wcześniej).


Poręcze stacjonarne RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych poręczy stacjonarnych. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Klatki do ćwiczeń RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych klatek do ćwiczeń. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Na co zwrócić uwagę przy wyborze atlasu?

Ważne są solidność wykonania, parametry oraz nowoczesne wzornictwo. Atlas powinien mieć też gwarancję bezpieczeństwa. Przy zakupie używanego modelu warto sprawdzić, jak długo taki sprzęt był używany, czy posiada usterki, czy gwarancja jest nadal aktualna.


Atlasy do ćwiczeń RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych atlasów do ćwiczeń. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Aktywne zapytania userów:

 • Atlas Do Ćwiczeń W Domu

Jakie porady dla aktywnych?

Comments

 1. Powiem tak, takie rzeczy są naprawdę fajne ale nie ukrywajmy – bardzo łatwo o kontuzje. Atlas do ćwiczeń daje mnóstwo możliwości tylko trzeba wiedzieć jak wykonywać poszczególne ćwiczenia. To jest coś czego nie nauczymy się z książki, zwyczajnie ktoś musi nam to pokazać. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest kilka miesięcy na siłowni, a dopiero potem przesiadka na domowy sprzęt. Musimy mieć jakąś, chociaż podstawową, wiedzę, że po prostu nie zrobić sobie krzywdy.

 2. witam moim skromnym zdaniem w doborze podstawowego sprzętu dobrze jest się doradzić kogoś kto ma pojęcie 🙂
  jeżeli chodzi o ćwiczenia to spokojnie można coś znaleźć w internecie są filmiki i zdjęcia dobrze opisane przez profesjonalistów…tylko trzeba dobrze poszukać 😉
  ja zaczynałem od ławeczki prostej i hantli …to już dużo możecie zrobić większość partii na tym sprzęcie …później doszedł drążek uniwersalny sztanga i stojaki 🙂 teraz zbieram się do zakupu wyciągu …i siłownia full wyposażona 🙂 wszystko z jednej firmy …wizualnie odpowiadające i dobrej jakości 🙂
  ja polecam ćwiczyć samemu w domu do tego jakaś dietka 🙂
  sprzęt Titanium Sport polecam 😉

 3. Stojąc przed kupnem, zastanawiałem się jaki atlas do ćwiczeń będzie nadawał się najlepiej do domowej siłowni. To nie takie proste, bo tych produktów jest cała masa, a każdy oferuje coraz to więcej możliwości wykonywanych ćwiczeń. Kupiłem sprzęt marki Hertz i powiem, że to sprzęt z górnej półki, który mogę każdemu polecić.

 4. Przy wyborze tak złożonego i nie taniego sprzętu jak ten, warto przeanalizować dokładnie ranking atlasów do ćwiczeń. W domu jest to świetna rzecz, bo bez wychodzenia z domu i używania zbędnych hantelków i innych przyrządów zrobimy kompletny trening całego ciała 😉

 5. Ja kupiłem atlas za około 600 zł to zipro gym. Myślę że bardzo dobry do domów gdzie jest mało miejsca – atlas treningowy zipro gym (opinia i test) dokładny opis zalet i wad. Działą już ponad 2 lata ale ma wadę że skrzypi na uchwytach, nie można tym samym za bardzo ćwiczyć w nocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *