dron na początek

Drony robią od pewnego czasu ogólnoświatową karierę. Są użytkowane przez firmy oraz osoby prywatne, mówi się także o wykorzystaniu dronów do celów szpiegowskich, gdzie stosuje się najbardziej zastosowane modele tego urządzenia.


Czym jest dron?

dron na początekTo swoisty statek latający, który nie ma załogi z bardzo prozaicznych powodów: rozmiary nie pozwalają na to, aby w dronie znajdowały się jakiekolwiek osoby. Mały, kompaktowy, sterowany zdalnie, dzięki zastosowaniu komputera – zabawka lub całkiem poważne urządzenie, w zależności od modelu, wytrzymałości oraz dodatkowego oprzyrządowania.

Dron dla dziecka jest pomysłem, który wymaga od rodzica szczególnej rozwagi. Urządzenie trzeba obsługiwać ostrożnie, aby nie zrobić nikomu krzywdy. Jeśli już dziecko ma bawić się dronem, to należy wybrać model mały, tani, łatwy w obsłudze i czuwać nad jego stosowaniem przez malucha. Dron dla początkującego jest świetną zabawką dla osoby dorosłej, modele do nauki nie są drogimi odmianami. Dron do 200 złotych można spokojnie znaleźć w ofertach sklepów internetowych i są to bardzo dobre propozycje dla tych osób, które wcześniej nie miały styczności z nauką ich pilotażu.

Dron jest zdalnie sterowanym samolotem, przy wyborze konkretnego modelu warto zwrócić chociażby na takie oznaczenia jak RPV (model sterowany kontrolerem), RC FPV (zdalnie sterowane urządzenie z zainstalowaną kamerą), UAV (urządzenie sterowane komputerem).


Drony Syma dla początkujących RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych dronów marki Syma dla początkujących i dzieci. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Do czego używany jest dron?

Dronów można używać do celów militarnych lub (zdecydowanie częstsze zastosowanie) cywilnych. Dzięki dronom transportowane są różne rzeczy i przesyłki, a ciekawym zastosowaniem tego urządzenia jest pomiar warstwy ozonowej oraz liczenie stada zwierząt. Do celów komercyjnych drony stosowane są podczas realizowania filmów oraz sporządzania fotografii z lotu ptaka. Dzieciaki uwielbiają się bawić tego rodzaju urządzeniami, ponieważ są one nowoczesne, mają wiele funkcji i są w dodatku bardzo modne. Osoby uprawiające sporty ekstremalne także korzystają z takich dronów, dzięki nim mogą robić dobre zdjęcia.

Nowinką i ciekawostką są małe drony sterowane telefonem mającym systemy Android lub Ios. Najnowsze modele są wyposażone w gry oraz dodatkowe opcje. Do drona można podłączać kamery oraz aparaty, aby uwieczniać koncerty, festiwale oraz tym podobne wydarzenia z góry.


Drony Xblitz dla początkujących RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych dronów marki Xblitz dla początkujących i dzieci. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Zaletami dronów są ich małe rozmiary i niewielka waga. Istotne przy zakupie parametry to chociażby udźwig drona oraz jego waga startowa. Do dronów wkładane są baterie wystarczające na zaledwie kilkanaście minut. Dlatego użytkownik powinien mieć przy sobie baterie zapasowe, dzięki którym przedłuży czas pracy tego wyjątkowego urządzenia.

Drony sprzedawane są również w zestawach z kamerami, jednak dobrze jest zbadać parametry takich kamer: żywotność, pojemność, jakość realizowanego materiału. Drony powinny być trwałe, mocne, odporne na uderzenia i sytuacje awaryjne. Im mocniejszy, tym dłuższe jego użytkowanie. Opinie o dronach zamieszczane są na różnych forach i są one znaczącą podpowiedzią.

Drony powinny być wyposażone w tzw. Gimbal. Jest to rodzaj stabilizatora używany pod kamerę i mający wpływ na poprawę jakości obrazu nagrywanego przez dołączoną kamerę. Gimbal kupuje się oddzielnie, biorąc pod uwagę rodzaj, markę kamery, aparatu dołączanego do sterowanego urządzenia. Gimbale mogą sterować kamerą w jednym kierunku lub w dowolnej osi – bardziej nowoczesne modele sterują kamerami w każdym kierunku.


Drony Gimmik i Hubsan dla początkujących RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych dronów marki Gimmik i Hubsan dla początkujących oraz dzieci. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Wybieramy dron na początek

Drony są urządzeniami nowoczesnym, nieustannie ulepszanymi i promowanymi. Ich ceny wahają się od 100 do kilkudziesięciu tysięcy zł za jeden egzemplarz. Najtańsze modele kosztują 100-150 złotych – takie malutkie drony można kupić dzieciom, jednak powinny być one używane pod okiem i nadzorem rodziców. Dron za 100 złotych jest malutki, mieści się na ludzkiej dłoni. Wszystko zależy od jakości urządzenia oraz zainstalowanej kamery, która realizuje filmy z wydarzeń, koncertów, spotkań, ujmując je z góry. Filmy można przechowywać w komputerze, można także publikować je w sieci internetowej.

Użytkownikom zaleca się ostrożne użytkowanie dronów. Bywały wypadki z udziałem dronów, które np. lądowały na głowie przechodnia, nie spodziewającego się bynajmniej takiej niespodzianki. Drony mają wiele zastosowań, dzisiaj nie kojarzą się już wyłącznie z urządzeniami użytkowanymi przez wojsko oraz dzieci. Przyszłość na pewno będzie należała do dronów oraz ich coraz nowszych modeli. Warto zatem zapoznać się z ich możliwościami, cenami oraz rodzajami. Dobry dron będzie zdecydowanie zabawką przyszłości oraz urządzeniem komercyjnym. Niejedna dorosła osoba zetknie się z takim urządzeniem i będzie je stosować w zależności od własnych potrzeb.


Drony dla początkujących RANKING

Zestawienie najpopularniejszych oraz najchętniej kupowanych dronów dla początkujących i dzieci. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Aktywne zapytania userów:

 • dron jakie dla dzieci
 • drony dla dzieci opinie

Jakie porady dla aktywnych?

Comments

 1. Ja kupiłem Bebop’a i jestem zadowolony. Latam ja i córka.
  Parrot bebop: youtube.com/playlist?list=PL5LG1oNFIunDQTJecujStXpJDa4f6YWSh
  Sami zobaczcie.

 2. Nie miałem nigdy nic wspólnego z dronami ale wygląda to fajnie. Pytanie tylko czy taki dron dla początkującego faktycznie sprawdzi się w rękach dziecka. Wiadomo jak dzieciaki potrafią nie szanować zabawek. Zobaczymy, planuje kupić chrześniakowi takiego do 150 złotych i wtedy będę mądrzejsza 🙂 Mam tylko nadzieje, że tak jak w tekście artykułu, mi nikt nigdy nie wyląduje dronem na głowie 😉

 3. Zastanawiałam się, czy warto kupić mini dron dla dziecka. Niby nie jest drogie, ale zawsze to jakieś niebezpieczeństwo. Przełamałam się i młody poradził sobie z tym lepiej niż sobie przypuszczałam, a sama już wiem, że robi to lepiej niż ja z mężem 😀

 4. Jeżeli się uczycie, to warto kupić coś taniego na początek. Nie będzie szkoda w razie stłuczki, a poza tym czas ładowania baterii małego drona jest stosunkowo krótki i w kilka godzin jesteśmy w stanie naładować go w pełni, a z latania nim jest sama frajda 😉

 5. Mój syn nudził mnie od dłuższego czasu o takiego właśnie drona i na początku byłem bardzo sceptycznie nastawiony, że to tylko pieniądze wyrzucone w błoto, ale jednak nie. Ten artykuł bardzo mi pomógł wybrać mały dron do nauki latania dla dziecka. Warto na początek kupić tani sprzęt, nawet coś w okolicach 300 złotych będzie dobre.

 6. Nie ma nic lepszego niż tani dron na początek przygody z lataniem. Nie ma co ukrywać, że na początku jest to po prostu ciężkie i łatwo się pomylić, więc jak najbardziej nie będzie nam szkoda przy ewentualnych stratach. Jak się trochę podszkolimy to warto pomyśleć dopiero o czymś lepszym.

 7. Synowi na początek kupiłem drona X-bee drone 3.3 Wi-Fi, taki wiecie podstawowy. Dopiero po około roku postawiliśmy na coś bardziej odjechanego X-bee drone 9.0 GPS z obrotową kamerą full hd i całą masą ulepszaczy 😉

 8. X-bee drone 9.0 GPS Overmax. Mam od niedawna, dobry dron, kosztuje niewiele, na początek świetny moim zdaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *