orbitrek do ćwiczeń

orbitrek do ćwiczeńJesienna czy zimowa pogoda nie zachęca do opuszczenia mieszkania. Ćwiczyć można jednak nie tylko na świeżym powietrzu, lecz także w domu. Na jakie urządzenie się zdecydować, by utrzymać formę? Czy orbitrek to dobry pomysł?

W sklepach sportowych znajdziesz wiele urządzeń zaprojektowanych z myślą o osobach zainteresowanych pracą nad swoją formą w domowym zaciszu. Przykładem jest orbitrek. To produkt często porównywany ze stacjonarnym rowerkiem. W rzeczywistości jednak można na nim wykonać szereg różnych ćwiczeń i tym samym prawidłowo zadbać o kondycję. Jeżeli jesteś zainteresowany właśnie takim produktem, to powinieneś wiedzieć, jaki orbitrek wybrać. Możliwości masz sporo, bo producenci sprzętu sportowego postawili na różnorodność.

Jeżeli nie jesteś przekonany do zakupu orbitreku, to powinieneś wiedzieć, że właśnie to urządzenie jest polecane przez specjalistów i to głównie z uwagi na ilość mięśni, które są angażowane w trakcie treningu. Mowa o ponad 200. W zależności od tego, jak bardzo jesteś aktywny i rodzaju orbitreka, możesz dostosować intensywność ćwiczeń do swoich możliwości. To duże ułatwienie, które pozwala zrealizować założony plan i uzyskać konkretne efekty.


Jakie orbitreki są dostępne w sklepach sportowych?

W sklepach sportowych można znaleźć szeroki wybór orbitreków. Przykładem jest orbitrek magnetyczny czy orbitrek elektromagnetyczny. Czym się one różnią? Różnica sprowadza się do zastosowanego systemu oporowego. Z punktu widzenia użytkownika nie ma to jednak większego znaczenia, choć – co warto wiedzieć – orbitreki wykorzystujące jako system oporowy magnez są bardzo ciche. Głośność, z jaką pracuje urządzenia jest istotna dla mieszkańców domów wielorodzinnych, którzy muszą liczyć się z sąsiadami.


Orbitreki magnetyczne do ćwiczeń RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych magnetycznych orbitreków do ćwiczeń. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Różnica między orbitrekami magnetycznymi a orbitrekami elektromagnetycznymi jest widoczna również w cenie. Te pierwsze urządzenia kosztują od 500 do 1 500 zł. Ceny tych drugich zaczynają się od 1 400 zł. Ponieważ zakup orbitreka może być sporym wydatkiem w domowym budżecie, konieczne jest przemyślenie zakupu. Z pewnością nie warto nabywać najtańszych modeli, zwłaszcza gdy treningi mają odbywać się cyklicznie i z dużą intensywnością. Wówczas, zamiast przeglądać ofertę sklepów sportowych, lepiej zajrzeć na portale z ogłoszeniami i poszukać solidnego sprzętu używanego.


Orbitreki elektromagnetyczne do ćwiczeń RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych elektromagnetycznych orbitreków do ćwiczeń. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Na rynku można również znaleźć orbitreki mechaniczne, w przypadku których opór regulowany jest paskiem klinowym. Częstą przypadłością jest jego ścieranie i szybkie zużywanie przy intensywnym użytkowaniu.


Orbitreki mechaniczne do ćwiczeń RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych mechanicznych orbitreków do ćwiczeń. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Na jakie parametry zwrócić szczególną uwagę?

Decydując się na orbitrek magnetyczny lub orbitrek elektromagnetyczny, trzeba pamiętać o tym, że to urządzenia, które mogą być wyposażone w szereg gadżetów. Takie nie tylko mają uprzyjemnić trening – dla producentów są elementem reklamowym zwiększającym atrakcyjność konkretnych modeli. Przed zakupem dobrze wyposażonego w gadżety produktu warto się jednak dobrze zastanowić. Ceny takich urządzeń są wyższe, a fakt, że mają one bardziej rozbudowany program treningowy wcale nie musi być istotny, jeżeli orbitrek ma być używany przez osobę dopiero rozpoczynającą swoją przygodę z aktywnością fizyczną.


Orbitrek ćwiczenia – czy wiesz, jak ćwiczyć?

Zakup orbitreka to jedno, a ćwiczenia na nim to drugie. Choć urządzenie nie należy do skomplikowanych, to jednak wiele osób ma problem z tym, by zrealizować plan treningowy na nim. Pojawia się wiele pytań i wątpliwości. Jeżeli te nie zostaną rozwiane już na etapie zakupu, to może się okazać, że pierwszy trening będzie prawdziwą katorgą i tym samym użytkownik szybko zniechęci się do urządzenia. Jak zatem powinno się ćwiczyć na orbitreku?

Osoby, które nie orientują się, jak powinien wyglądać trening na tym urządzeniu, powinny w pasek wyszukiwarki wpisać frazę „orbitrek ćwiczenia”. W odpowiedzi zwrotnej otrzymają cenne wskazówki. Zasadniczo trzeba jednak pamiętać, że wiele zależy od nabytego urządzenia. Na rynku są dostępne zarówno klasyczne orbitreki, jak i takie, które zostały wyposażone w siedzisko. Te drugie angażują mniej mięśni – warto o tym pamiętać przy zakupie.


Orbitrek i efekty, czyli na co możesz liczyć?

Komu poleca się ćwiczenia na orbitreku? Okazuje się, że to urządzenie jest idealne dla osób, które chcą schudną. Godzina ćwiczeń na orbitreku pozwala spalić od 500 do nawet 800 kalorii. To ilość zbliżona do tej, którą spala się, biegając. Z uwagi jednak na to, że ćwiczenia odbywają się w pomieszczeniu i na urządzeniu dopasowanym do potrzeb użytkownika, trening jest łatwiejszy i przyjemniejszy.

Fraza „orbitrek efekty” jest często wpisywana przez osoby poszukujące idealnego sprzętu dla siebie. Warto wiedzieć, że efekty ćwiczeń na tym urządzeniu to znacznie więcej niż tylko utrata wagi. Ćwicząc na tym urządzeniu, można budować wydolność organizmu. Tu ważne jest jednak samozaparcie. Ćwiczenia na orbitreku nie należą do najłatwiejszych, bo są męczące. Osoby, które nie były aktywne wcześniej muszą się przyzwyczaić do tego, że już po 10 minutach zaczną odczuwać zmęczenie.

Orbitrek magnetyczny czy orbitrek elektromagnetyczny to urządzenia, na których można nie tylko schudnąć i wymodelować sylwetkę, lecz także pracować nad rozbudową i wzmocnieniem mięśni. Tak, niewiele osób wie, że na tym urządzeniu można przeprowadzić trening siłowy. W praktyce zakup tego urządzenia może skutecznie wyeliminować konieczność nabywania karnetu na siłownię.


Orbitreki do ćwiczeń RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych orbitreków do ćwiczeń. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Aktywne zapytania userów:

  • orbitrek do ćwiczeń

Jakie porady dla aktywnych?

Comments

  1. Może ktoś powie z własnego doświadczenia czy taki orbitrek faktycznie nadaje się do zrzucania kilogramów? Wiem, że niby tak ale niezależnie od tego o jaki sprzęt chodzi to zawsze piszą, że najlepszy do wszystkiego. Chciałabym opinię kogoś kto już miał z tym do czynienia i wie, że orbitrek to dobry albo zły wybór w kontekście odchudzania. Osobiście jakoś nie przekonuje mnie to urządzenie ale jeśli okaże się, że naprawdę działa to spróbuje.

  2. Kupiłem niedawno orbitrek magnetyczny kettler i jestem z niego bardo zadowolony. Sprawdza sie świetnie do ćwiczeń w domu nie wiem czy jest coś lepszego. Gdy pogoda nie dopisuje uwielbiam na nim ćwiczyć.

  3. Mnie od dłuższego czasu kusi eliptyczny orbitrek. Jest to urządzenie, które po prostu wyczerpuje moje wymagania całkowicie i zastanawiam się nad jego kupnem. Ciekawy materiał i fajne zestawienie 😉

  4. Kupiłem przed świętami orbitrek eliptyczny marki kettler i powiem szczerze, że to był dobry zakup. Udało mi się go wyrwać na całkiem niezłej promocji, więc tym bardziej. Dzięki za materiał, bo bardzo pomaga w wyborze odpowiedniego sprzętu.

  5. Powiem szczerze, że taki sprzęt od dawna chodzi mi po głowie. Nie zawsze mam czas, by iść na siłownie, a zrobić trening w domu to świetna rzecz. Zastanawia mnie najbardziej składany orbitrek do ćwiczenia ud i pośladków. Dużo biegam, a ponadto żona też by z tego skorzystała – chyba się jednak na niego skuszę 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *