opaska na kolano

opaska na kolano

Opaska ochronna na palce pozwala ona dbać o palce młoteczkowate, które pojawiają się jako efekt urazów, zmian zwyrodnieniowych, zaburzeń reumatycznych. Czynniki mechaniczne lub niedopasowane obuwie potrafią wygenerować taki problem. Opaska na palce zapobiega rozwojowi zniekształcenia. Coraz popularniejsze są modele opasek wykonanych ze skóry.

Konstrukcja opaski pozwala zachować właściwe ułożenie palców, zabezpiecza także przed otarciami. Taką opaskę można nosić nawet do 4 tygodni. Specjalny kształt sprawia, że nie pojawiają się odparzenia i podrażnienia skóry. Zanim kupimy opaskę, należy zmierzyć obwód palca w najszerszym miejscu. Pomiar przeprowadza się za pomocą miękkiej tasiemki. Opaski mają rozmiary od 56 do 64 milimetrów, są to najbardziej typowe wymiary, skórzaną opaskę można nabyć już za kwotę kilkudziesięciu zł.


OPASKA UCISKOWA NA KOLANO

Warto wybrać opaskę na kolano wykonaną z elastycznego materiału, lepsze modele wyposażone są również w magnesu posiadające właściwości lecznicze, pomagające zwalczać ból. Istotne jest, aby materiał opaski nie podrażniał skóry, zapewniając odpowiednie dotlenienie (materiały oddychające takie jak m.in. nylon czy neopren). Opaska na kolano nie powinna natomiast zbytnio uciskać, dlatego tak istotne jest jej indywidualne stosowanie. Wykorzystywana jest zarówno na potrzeby rehabilitacji, jak również przy terapii pourazowej.

Opaski uciskowe na kolano RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych opasek uciskowych i stabilizatorów na kolano. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Jak konserwować opaskę skórzaną?

Skórzana opaska powinna być konserwowana talkiem kosmetycznym. Nie należy smarować palca kremami, balsamami czy maściami przed nałożeniem opaski, aby nie powodować rozciągania naturalnej skóry. Opaska powinna mieć znak CE, co oznacza, że jest zgodna z regulacjami Unii Europejskiej.

Innym rodzajem zabezpieczenia jest bandaż ochronny na palce, który chroni przed urazami. Opaska ochronna na palce może być uszyta z elastycznego materiału, z ukrytą w niej żelową poduszką. Tego rodzaju opaska podniesie komfort chodzenia i przyczyni się do szybszej regeneracji palców po urazach. Jest bardzo pomocna przy haluksach, czyli rodzaju narośli na stopie.


OPASKA UCISKOWA NA NADGARSTEK

Opaskę elastyczną na nadgarstek warto stosować nie tylko podczas terapii rehabilitacyjnej, ale również w momencie przesilenia czy też przemęczenia stawu jako zabezpieczenie przez pogłębieniem się urazu. Tego rodzaju opaski wykorzystywane są m.in. przy zespole cieśni nadgarstka czy też artretyzmie. Przy wyborze konkretnego modelu warto zwrócić uwagę na odpowiednią swobodę ruchu oraz materiał, z jakiego został wykonany (powinien być oddychający). Opaskę na nadgarstek powinniśmy dopasować biorąc pod uwagę obwód naszego nadgarstka.

Opaski uciskowe na nadgarstek RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych opasek uciskowych i stabilizatorów na nadgarstek. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Opaska z poduszką żelową jest również korzystna, gdy dana osoba ma płaskostopie. Opaski chronią stopy, pozwalają na szybszą regenerację, zmniejszają dolegliwości bólowe oraz dyskomfort przemieszczania się. Wersje dzianinowe można konserwować, piorąc je w letniej wodzie z mydłem.


OPASKA UCISKOWA NA KOSTKĘ

Może być wykorzystywana zarówno w terapii pourazowej, ale również jako profilaktyczne zastosowanie dla osób szczególnie narażonych na kontuzje stawu skokowego. Opaska na kostkę powinna być również wykonana z elastycznego i oddychającego materiału (często stosowane mieszaki to poliester, guma oraz spandex). Oprócz usztywnienia stawu celem jego ochrony istotna jest wygoda stosowania samej opaski. Ważne jest, aby podczas wykonywanych ćwiczeń opaska nie zsuwała się.

Opaski uciskowe na staw skokowy RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych opasek uciskowych i stabilizatorów na kostkę. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


OPASKA UCISKOWA NA ŁOKIEĆ

Opaska na staw łokciowy powinna elastycznie dopasowywać się do anatomicznego kształtu łokcia, przez co bardzo istotny jest jej sposób wyprofilowania. Warto postawić na materiał oddychający (chociażby kombinację neoprenu z nylonem), wydatną pomoc w leczeniu i zmniejszeniu bólu stanowić będą magnesy. Opaska na łokieć powinna zapewnić optymalną ciepłotę miejsca jej stosowania, co jest bardzo istotne przy procesie rekonwalescencji i rehabilitacji.

Opaski uciskowe na łokieć RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych opasek uciskowych i stabilizatorów na łokieć. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


OPASKA UCISKOWA NA PLECY I BARK

W tej grupie bardzo popularne są pasy wyszczuplające, pomagające pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej. Natomiast specjalne opaski na plecy czy też bark stosuje się również w procesie rehabilitacji uszkodzeń lub przeciążeń tej części ciała. Podobnie jak w przypadku innych typów opasek ważny jest materiał oddychający, odpowiednie dopasowanie do kształtu tej części ciała oraz elastyczność przy jednoczesnym zachowaniu stabilności opaski podczas jej noszenia.

Opaski uciskowe na plecy i bark RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych opasek uciskowych i stabilizatorów na plecy oraz bark. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


OPASKA UCISKOWA NA ŁYDKĘ

Często stosowanymi materiałami, które zapewniają odpowiednią elastyczność, stabilność, dopasowanie i cyrkulację powietrza, są neopren w mieszance z nylonem. Opaska na łydkę stosowana jest przy przewlekłych schorzeniach, przeciążeniach i urazach tej części ciała celem zmniejszenia dolegliwości bólowych.

Opaski uciskowe na łydkę RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych opasek uciskowych i stabilizatorów na łydkę. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


OPASKA UCISKOWA NA UDO

Elastyczny materiał opaski na udo sprawia, że często pasuje ona do bardzo zróżnicowanych obwodów. Przy stosowaniu stabilizatora istotne jest, aby zapewniał on odpowiedni przepływ powietrza, temperaturę oraz ucisk (bez uczucia dyskomfortu) – szczególnie na ścięgna podkolanowe i mięsień czworogłowy. Opaska przydaje się zarówno przy przeciążeniach, jak i podczas rehabilitacji pourazowej.

Opaski uciskowe na udo RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych opasek uciskowych i stabilizatorów na udo. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Należy pamiętać, aby kwestię doboru opaski i stabilizatora przy rehabilitacji pourazowej lub schorzeniu konsultować z lekarzem prowadzącym.

Aktywne zapytania userów:

  • obtarcia od opaski uciskowej

Jakie porady dla aktywnych?

Comments

  1. Dobre rozwiązanie jeśli chodzi o kolano. Testowane wielokrotnie i taka opaska ochronna bardzo dobrze stabilizuje całe kolano, a dodatkowo chroni rzepkę. Polecam szczególnie przy intensywnym wysiłku fizycznym, a także w sportach gdzie dochodzi do kontaktu fizycznego z drugim graczem. Osobiście używam takiej opaski grając w piłkę halową i naprawdę jestem zadowolony. Moje kolano również, szczególnie gdy spotyka się z twardą podłogą, co nieraz się zdarza:)

  2. U mnie opaska uciskowa na kolano to podstawa. Od zawsze miałem kłopoty ze stawami, a najbardziej dawały w kość właśnie kolana. Na szczęście taka opaska dużo daje i stabilizuje je dobrze.

  3. Dzięki za zestawienie, przydała mi się uciskowa opaska na nadgarstek. Dużo ćwiczę i czasami nadwyrężenie nadgarstka wiąże się z tym, że trzeba ćwiczyć potem przez długi okres właśnie w takiej opasce, aby nie pogorszyć stanu nadgarstka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *