Zegarki sportowe - na zdjęciu model Suunto Core Blue Crush SS021373000 z wysokościomierzem.
Zegarki sportowe – na zdjęciu model Suunto Core Blue Crush SS021373000 z wysokościomierzem.
Zegarki sportowe są wytrzymałe, odporne na wstrząsy, wodoodporne, odpowiednie do uprawiania sportu. Mają one specyficzny design, w większości prosty, z wieloma dodatkowymi funkcjami. Najczęściej spotykane kolory to zazwyczaj czarne, białe lub w srebrne. Wariant kolorystyczny wybieramy z reguły w zależności od modelu damskiego czy też męskiego.


Jakie parametry mają zegarki sportowe?

Mogą one być wykonane ze stali nierdzewnej, warto rozważyć zakup modelu posiadającego kolorowy wyświetlacz, alternatywą dla nich są wyświetlacze monochromatyczne. Najlepsze zegarki sportowe są odporne na wodę i można z nimi nurkować nawet na głębokość 100 metrów. Sportowe czasomierze często posiadają kompas, barometr, wysokościomierz oraz GPS. Sprawdzają także dystans przebyty przez osoby je noszące, sprawdzają tętno i dynamikę.

Najpopularniejsze i najbardziej znane marki produkujące zegarki sportowe damskie i męskie to m.in.:

 • Garmin,
 • Sigma,
 • Polar,
 • Suunto,
 • Fitbit,
 • Timex,
 • TomTom,
 • Kross.

Bateria powinna wytrzymać co najmniej 60 godzin bez wymieniania jej. Mogą także rejestrować liczbę kroków oraz sprawdzać spalone kalorie. Gdy użytkownik nie jest aktywny, zegarek może włączyć alarm, powiadamiając o zbyt długim czasie bezczynności i mobilizując do podjęcia działania – jest to bardzo innowacyjna opcja zegarka sportowego. Internetowa aplikacja Polar Flow pozwala na bardzo szczegółową analizę aktywności każdego sportowca. Dziennik aktywności przechowywany jest w zegarku w formie statystyki, ci jest bardzo popularnym rozwiązaniem.

zegarek sportowy z GPS

=> Zegarki sportowe z GPS <=

zegarek sportowy z licznikiem kalorii

=> Zegarki sportowe z licznikiem kalorii <=

zegarek sportowy z pulsometrem

=> Zegarki sportowe z pulsometrem <=

zegarek sportowy z zegarem

=> Zegarki sportowe z zegarem <=

„Pamiętliwy” zegarek sportowy

Zegarek sportowy najczęściej posiada pamięć od 4 do 8 GB – można w niej przechowywać dane, statystyki, zdjęcia oraz ulubioną muzykę. Za dobrej jakości sprzęt będziemy musieli zapłacić przynajmniej kilkaset zł, za najdroższe zegarki musimy wydać nawet ponad 10000 zł.

zegarek sportowy z alarmem

=> Zegarki sportowe z alarmem <=

zegarek sportowy z barometrem

=> Zegarki sportowe z barometrem <=

zegarek sportowy z kalendarzem

=> Zegarki sportowe z kalendarzem <=

zegarek sportowy z kompasem

=> Zegarki sportowe z kompasem <=

Dobry zegarek dla biegaczy powinien posiadać:

 • nawigację GPS,
 • kolorowy wyświetlacz dotykowy, dzięki któremu mierzy się tempo, tętno oraz pokonany przez posiadacza zegarka dystans joggingu czy intensywnego biegu, a także rytm biegu, wysokość odbicia czy czas kontaktu stopy z podłożem,
 • funkcję śledzenia postępów oraz statystyk w czasie rzeczywistym.

Zegarek sportowy jest dedykowany osobom aktywnym, dbającym o własne zdrowie oraz aktywne spędzanie wolnego czasu.


Zegarki sportowe RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych zegarków sportowych. Ranking został opracowany na podstawie porównywarek cenowych i jest aktualizowany na bieżąco.

zegarek sportowy z krokomierzem

=> Zegarki sportowe z krokomierzem <=

zegarek sportowy ze stoperem

=> Zegarki sportowe ze stoperem <=

zegarek sportowy z wysokościomierzem

=> Zegarki sportowe z wysokościomierzem <=

Aktywne zapytania userów:

 • zegarki sportowe ranking
 • najlepsze zegarki do biegania
 • zegarki do biegania ranking

Jakie porady dla aktywnych?

Opinie o Jaki zegarek sportowy do biegania?

 1. Jak już wybieramy sportowy zegarek, to warto wydać na niego kilka stów więcej. Podstawa to oczywiście wodoodporność, jak również wielość funkcji z zapamiętywaniem ustawień.

 2. Fajny zegarek sportowy to naprawdę przydatna sprawa. Ja osobiście odkąd pamiętam używam Casio G-Shock. Mega wytrzymały, mnóstwo funkcji (wstyd się przyznać ale niektórych z nich nawet nie używam), a do tego w wielu wariantach kolorystycznych, każdy znajdzie coś fajnego dla siebie. Z kolei złe doświadczenia mam (a właściwie mój Ojciec miał) z marką Timex. Od strony funkcji itd. wszystko ok, jednak zegarek bardzo szybko się po prostu… rozleciał. Być może była to wada pojedynczego egzemplarza.

 3. Szukałam dla męża czegoś na prezent i w oko wpadł mi najbardziej właśnie męski zegarek do biegania i fitness. Fajna rzecz. Uprawia sport regularnie i mam wrażenie, że będzie to strzał w dziesiątkę, tym bardziej, że ostatnio o tym wspominał. Pozdrawiam i dzięki za pomoc w wyborze.

 4. Jeżeli chcecie kupić modny zegarek dla chłopaka to zdecydowanie sportowy będzie jak najbardziej na miejscu. Jego zastosowanie jest bardzo uniwersalne. Sprawuje się dobrze na co dzień jak i w wypadku aktywności fizycznej. Polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *