ochraniacz na kolano

Uprawianie sportu wiąże się nieuchronnie z kontuzjami oraz obrażeniami ciała. Mądry sportowiec-zawodowy lub sportowiec-amator korzysta przynajmniej z ochraniaczy na kolana i łokcie. W ten sposób chroni łokcie, kolana, nadgarstki i głowę, zmniejszając ryzyko wystąpienia urazu.


Dla kogo są przeznaczone ochraniacze?

Ochraniacze produkuje się nie tylko dla dorosłych sportowców, lecz także dla dzieci i młodzieży, które narażają się na urazy podczas uprawiania sportu. Są one dopasowane indywidualnie, posiadają odpowiednio wyprofilowane funkcje bezpieczeństwa. Nie mogą natomiast utrudniać oddychania, połykania śliny oraz mowy (w przypadku ochraniaczy dla bokserów). Ochraniacze dla sportowców są bardzo wytrzymałe, a jednocześnie lekkie i nie ograniczające ruchów ciała.

Jakie ochraniacze na kolana?

Ochraniacze na kolana

Jakie ochraniacze na piszczele?

Ochraniacze na piszczele

Jakie ochraniacze na łokcie?

Ochraniacze na łokcie

Jakie ochraniacze na nadgarstki?

Ochraniacze na nadgarstki

Jaki ochraniacz na kręgosłup?

=> Ochraniacze na kręgosłup


Wybór ochraniaczy na rynku

Na rynku oferowane są przede wszystkim ochraniacze na nadgarstki, łokcie i kolana. Te części ciała najczęściej ulegają urazom oraz kontuzjom. Dlatego należy chronić je w sposób szczególny. Ochraniacze na te części ciała oferowane są w różnych rozmiarach: S, M, L, XL, XXL, a ich zadaniem jest ochrona ciała przed otarciami, siniakami oraz mocniejszymi urazami podczas jazdy na rolkach i deskorolkach lub też uprawianiu innych dyscyplin takich jak piłka nożna czy też siatkówka.


Ochraniacze piłkarskie RANKING


Skorupa, czyli zewnętrzna warstwa ochronna, pozwala osłonić ciało podczas upadków. Ochraniacze wykonuje się z materiałów przewiewnych oraz hipoalergicznych. Zapewniają ochronę, nie ograniczając swobody ruchów. Najczęściej produkuje się je z nylonu oraz poliuretanu, z reguły są mocowane na rzepy.


Ochraniacze siatkarskie RANKING


Dobre ochraniacze muszą posiadać certyfikat CE. Sprzedawane są standardowo w kompletach po dwie sztuki, natomiast ich ceny wahają się od kilkunastu do dobrych kilkuset złotych. Solidnej jakości ochraniacze są wytrzymałe, dzięki czemu posłużą nam przez przynajmniej kilka lat. Przed zakupem zawsze należy sprawdzić, czy ochraniacz nie ogranicza ruchów. Ochraniacze sprzedawane są w siateczkowych pokrowcach. Dla dorosłych dostępne są zazwyczaj szare lub czarne pokrowce, dla dzieci natomiast kupić można pokrowce kolorowe, nawet w postaci z bajek. Rolę ochraniacza pełni także kask na głowę, noszony podczas jazdy na rowerze, rolkach i deskorolce.


Ochraniacze turystyczne na ciało RANKING


Jakie porady dla aktywnych?

Comments

  1. Od wielu lat jeżdżę na rolkach i muszę powiedzieć, że wśród wymienionych tu ochraniaczy brakuje przede wszystkim marki Powerslide. Dla mnie aktualnie numer jeden wśród rolek do freeride. Mam również jej ochraniacze i od dwóch sezonów sprawują się znakomicie. Dobrze absorbują wstrząsy, przednia pokrywa jest wytrzymała, naprawdę porządny produkt. Przy okazji mogę śmiało polecić ich rolki, szczególnie model imperial 2015 i 2016, naprawdę super!

  2. Warto sobie kupić ochraniacze na kolana, czy to jeżdżąc na rowerze wyczynowo, czy też na rolkach. Nie kosztuje to wiele, a może uchronić nas przed poważną kontuzją 😉 Super artykuł!

  3. Nie ma nic lepszego niż wytrzymały ochraniacz na łokieć. Zaczynałem jeździć w zeszłe lato na rolkach i po kilku solidnych upadkach zaopatrzyłem się w takie ochraniacze, bo porozbijane kolana i łokcie były praktycznie po każdej jeździe na początku 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *