Uprawianie sportu wiąże się nieuchronnie z kontuzjami oraz obrażeniami ciała. Mądry sportowiec-zawodowy lub sportowiec-amator korzysta przynajmniej z ochraniaczy na kolana i łokcie. W ten sposób chroni łokcie, kolana, nadgarstki i głowę, zmniejszając ryzyko wystąpienia urazu.

Dla kogo są przeznaczone ochraniacze?

Ochraniacze produkuje się nie tylko dla dorosłych sportowców, lecz także dla dzieci i młodzieży, które narażają się na urazy podczas uprawiania sportu. Są one dopasowane indywidualnie, posiadają odpowiednio wyprofilowane funkcje bezpieczeństwa. Nie mogą natomiast utrudniać oddychania, połykania śliny oraz mowy (w przypadku ochraniaczy dla bokserów). Ochraniacze dla sportowców są bardzo wytrzymałe, a jednocześnie lekkie i nie ograniczające ruchów ciała.

Jakie ochraniacze na kolana?

=> Ochraniacze na kolana <=

Jakie ochraniacze na piszczele?

=> Ochraniacze na piszczele <=

Jakie ochraniacze na łokcie?

=> Ochraniacze na łokcie <=

Jakie ochraniacze na nadgarstki?

=> Ochraniacze na nadgarstki <=

Jaki ochraniacz na kręgosłup?

=> Ochraniacze na kręgosłup <=

Wybór ochraniaczy na rynku

Na rynku oferowane są przede wszystkim ochraniacze na nadgarstki, łokcie i kolana. Te części ciała najczęściej ulegają urazom oraz kontuzjom. Dlatego należy chronić je w sposób szczególny. Ochraniacze na te części ciała oferowane są w różnych rozmiarach: S, M, L, XL, XXL, a ich zadaniem jest ochrona ciała przed otarciami, siniakami oraz mocniejszymi urazami podczas jazdy na rolkach i deskorolkach lub też uprawianiu innych dyscyplin takich jak piłka nożna czy też siatkówka.

Ochraniacze piłkarskie RANKING

TOP Ochraniacze piłkarskie Producent Cena
1Spokey Ochraniacze dziecięce Sentinel Niebiesko-żółty rozmiar L)SpokeyCena
2Nike Ochraniacze piłkarskie Charge 2.0 (czarne) SP2093 010NikeCena
3Spokey Ochraniacze Plate Zielony rozmiar L)SpokeyCena
4Spokey Ochraniacze dziecięce Sentinel 920021 rozmiar S) 920021 920021SpokeyCena
5Nike Ochraniacze piłkarskie Protegga Flex M SP0313-100 L SP0313-100 LNikeCena
Jakie ochraniacze piłkarskie?

=> Ochraniacze piłkarskie <=

Skorupa, czyli zewnętrzna warstwa ochronna, pozwala osłonić ciało podczas upadków. Ochraniacze wykonuje się z materiałów przewiewnych oraz hipoalergicznych. Zapewniają ochronę, nie ograniczając swobody ruchów. Najczęściej produkuje się je z nylonu oraz poliuretanu, z reguły są mocowane na rzepy.

Ochraniacze siatkarskie RANKING

TOP Ochraniacze siatkarskie Producent Cena
1Spokey SecureSpokeyCena
2Spokey 83846 Nakolannik siatkarskiSpokeyCena
3Spokey 83855 Nakolannik siatkarskiSpokeyCena
4Spokey 83854 Nakolannik siatkarskiSpokeyCena
5Spokey 83849 Nakolannik siatkarskiSpokeyCena
ściągacze i nakolanniki siatkarskie

=> Ochraniacze siatkarskie: ściągacze elastyczne, nakolanniki <=

Dobre ochraniacze muszą posiadać certyfikat CE. Sprzedawane są standardowo w kompletach po dwie sztuki, natomiast ich ceny wahają się od kilkunastu do dobrych kilkuset złotych. Solidnej jakości ochraniacze są wytrzymałe, dzięki czemu posłużą nam przez przynajmniej kilka lat. Przed zakupem zawsze należy sprawdzić, czy ochraniacz nie ogranicza ruchów. Ochraniacze sprzedawane są w siateczkowych pokrowcach. Dla dorosłych dostępne są zazwyczaj szare lub czarne pokrowce, dla dzieci natomiast kupić można pokrowce kolorowe, nawet w postaci z bajek. Rolę ochraniacza pełni także kask na głowę, noszony podczas jazdy na rowerze, rolkach i deskorolce.

Ochraniacze turystyczne RANKING

TOP Ochraniacze turystyczne Producent Cena
1Salewa Ochraniacze TREKKING GAITERSalewaCena
2 Brick maap Ochraniacze BRICK ZONE WODOODPORNE StuptutySalewaCena
3HORNHILL GAITERS OCHRANIACZE SPODNI DRACO DLA DZIECIHORNHILLCena
4LEKKIE STUPTUTY OCHRANIACZE DLA DZIECI HORNHILLCena
5Salomon OCHRANIACZE STUPTUTY TRAIL GAITERS HIGH 380021SalomonCena

=> Ochraniacze turystyczne na buty i spodnie <=

Jakie porady dla aktywnych?

Opinie o Ochraniacze sportowe i turystyczne

  1. Od wielu lat jeżdżę na rolkach i muszę powiedzieć, że wśród wymienionych tu ochraniaczy brakuje przede wszystkim marki Powerslide. Dla mnie aktualnie numer jeden wśród rolek do freeride. Mam również jej ochraniacze i od dwóch sezonów sprawują się znakomicie. Dobrze absorbują wstrząsy, przednia pokrywa jest wytrzymała, naprawdę porządny produkt. Przy okazji mogę śmiało polecić ich rolki, szczególnie model imperial 2015 i 2016, naprawdę super!

  2. Warto sobie kupić ochraniacze na kolana, czy to jeżdżąc na rowerze wyczynowo, czy też na rolkach. Nie kosztuje to wiele, a może uchronić nas przed poważną kontuzją 😉 Super artykuł!

  3. Nie ma nic lepszego niż wytrzymały ochraniacz na łokieć. Zaczynałem jeździć w zeszłe lato na rolkach i po kilku solidnych upadkach zaopatrzyłem się w takie ochraniacze, bo porozbijane kolana i łokcie były praktycznie po każdej jeździe na początku 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *