trampolina do ogrodu

trampolina do ogroduW przydomowych ogródkach coraz częściej można zauważyć trampolinę. To produkt, który cieszy się dużą popularnością wśród klientów indywidualnych. Nic dziwnego – aktualnie trampoliny to znacznie więcej niż tylko produkty zapewniające doskonałą zabawę.

Szeroki wybór trampolin w połączeniu z atrakcyjną ceną sprawia, że na takie produkty decyduje się coraz więcej osób. By jednak trampolina spełniała oczekiwania, dobrze wiedzieć, co proponują producenci. Okazuje się, że trampolina trampolinie nierówna – w sklepach trampolina dla dzieci znajduje się obok trampoliny do ćwiczeń. Efekt? Nie zawsze wiemy, co powinniśmy wybrać. Jeżeli należysz do osób mających problem z podjęciem decyzji, to pierwszym krokiem będzie zapoznanie się z ofertą sklepów sportowych.


Jakie trampoliny możesz kupić?

Jeżeli wybrałeś się do najbliższego sklepu stacjonarnego z trampolinami lub zajrzałeś do sklepu internetowego, to z pewnością zauważyłeś, że wybór tych produktów jest duży. Jednym z kryteriów podziału trampolin jest ich przeznaczenie. Biorąc pod uwagę to kryterium, wyróżnia się:

  • Trampolinę dla dzieci. To produkt, który – jak sama nazwa wskazuje – jest przeznaczony wyłącznie dla dzieci. W zależności od wytrzymałości zastosowanych komponentów, taki produkt może utrzymać osoby o maksymalnej wadze np. 100 kg. Na wytrzymałość trampoliny warto zwrócić szczególną uwagę wówczas, gdy będzie ją użytkowało jednocześnie więcej niż jedno dziecko. Trampolina dla dzieci ma też różne wymiary. Najmniejsza jest określana mianem „trampolina domowa”, bo jest tak zaprojektowana, by jej wstawienie do domu nie stanowiło większego problemu;
  • Trampolinę do ćwiczeń. To prawdziwy hit tego sezonu. Trampolina do ćwiczeń cieszy się ogromnym zainteresowaniem osób, które chcą schudnąć. Wszystko dlatego, że godzina spędzona na niej pozwala spalić znacznie więcej kalorii niż podczas biegania czy jazdy na rowerze. Co warto wiedzieć o trampolinie do ćwiczeń? To niewielkie produkty, ale wykonane z bardzo trwałych, solidnych materiałów;
  • Trampolinę ogrodową. Gabarytowo to największa trampolina. To właśnie ją można spotkać w przydomowych ogórkach. Zaletą takiego produktu jest to, że może na nim bawić się znacznie więcej dzieci niż na trampolinie im dedykowanej. Co więcej, znaczenie ma również to, że taki produkt jest bardzo wytrzymały. By przechowywanie takiej trampoliny nie stanowiło większego problemu, producenci najczęściej tak ją projektują, by możliwe było jej szybkie złożenie. Trampolina ogrodowa – w odróżnieniu od pozostałych – jest odporna na działanie czynników atmosferycznych.

Biorąc pod uwagę powyższy podział, możesz znacząco ograniczyć ilość modeli, wśród których będziesz wybierał. To jednak dopiero pierwszy krok – przed tobą jeszcze kilka ważnych decyzji.


Trampolina z siatką czy trampolina bez siatki?

Jeżeli stawiasz na trampolinę, to musisz wiedzieć, że na rynku są dostępne modele z siatką i bez niej. Który produkt wybrać? Odpowiedź wcale nie jest oczywista. Podstawową kwestią, którą powinieneś wziąć pod uwagę jest to, kto będzie korzystał z trampoliny. Zasadniczo siatkę mocuje się na trampolinach ogrodowych i domowych, czyli przeznaczonych dla dzieci.

Jeżeli trampolina ma sprawić frajdę dzieciom i to właśnie one będą z niej korzystali, to powinieneś wiedzieć, że siatka jest dobrym wyborem. W ten sposób możesz uchronić najmłodszych przed ewentualnym bolesnym upadkiem z trampoliny. Jest to szczególnie istotne w przypadku dzieci, które mają kłopoty z utrzymaniem równowagi lub dopiero uczą się, jak bawić się na trampolinie.

Trampolina z siatką to więcej niż jeden rodzaj produktu. Przykładowo, producenci proponują konsumentom nabycie takich trampolin, których siatki są zamocowane zarówno po ich zewnętrznej, jak i wewnętrznej stronie. Na jaką trampolinę się zatem zdecydować? Jeżeli nabywany produkt jest stosunkowo niewielki, to lepiej, by siatka była zamocowana po jego zewnętrznej stronie. Wówczas nie będzie ona miała wpływu na wielkość powierzchni, po której można skakać.

W przypadku trampolin ogrodowych, czyli dużych, to, czy siatka będzie zamocowana po zewnętrznej czy wewnętrznej stronie nie ma znaczenia – powierzchnia w każdym przypadku powinna wystarczyć na dobrą zabawę. Z drugiej strony warto pamiętać o zdaniu specjalistów. Ci podkreślają, że siatka mocowana po wewnętrznej stronie trampoliny podnosi poziom bezpieczeństwa użytkowników. Dlaczego? Bo ten nie ma bezpośredniej styczność m.in. ze sprężynami.


Na co zwrócić uwagę, nabywając trampolinę?

Trampolina ogrodowa może być świetnym sposobem, by zachęcić najmłodszych członków rodziny do odejścia od komputerów. By jednak zabawa na niej była w pełni bezpieczna, warto – poza wspomnianą już siatką – zwrócić uwagę również na inne parametry tego produktu. O czym mowa? Szczególnie ważne są sprężyny. Liczy się zarówno ich jakość, jak i liczba. Jeżeli sprężyny mają być bezpieczne, to powinny być prawidłowo zabezpieczone. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy trampolina nie zostanie wyposażona w siatkę, czyli użytkownik będzie miał z nimi styczność w czasie aktywności.

Uwagę należy zwrócić też na matę. Dobrze, by była ona wykonana z materiału zarówno wytrzymałego, jak i elastycznego. Jeżeli trampolina będzie wykorzystywana przez dzieci, to szczególną uwagę należy zwrócić na to, czy producent zadbał o wszelkie atesty. Uzyskanie tych przez producenta gwarantuje bowiem kupującemu, że produkt jest nie tylko w pełni wartościowy, lecz przede wszystkim wykonany z materiałów, które są bezpieczne dla użytkownika.

Jeżeli trampolinę będą użytkować dzieci, to ważna jest też jej wysokość. W sytuacji, gdy dziecko nie może swobodnie wchodzić na matę, rodzice powinni zakupić podnóżek lub specjalną drabinkę. Ta druga jest bezpieczniejsza, bo mocuje się ją bezpośrednio na trampolinie.

Kierując się powyższymi informacjami, z powodzeniem powinieneś wybrać dobrą, solidną trampolinę zarówno do ćwiczeń, jak i dla dzieci.


Trampoliny ogrodowe RANKING


Jakie porady dla aktywnych?

Comments

  1. Świetna zabawa nie tylko dla dzieci, ale również i dla dorosłych. Ważnym kryterium bezpieczeństwa przy instalacji trampoliny ogrodowej jest jej odpowiednie umocowanie, aby podczas wspólnych eskapad była ona stabilna 🙂 Zwracajmy uwagę na dopuszczalne limity wagowe, bo bardzo łatwo jest zniszczyć sprzęt przy nieostrożnym użytkowaniu, nie mówiąc już o naszym zdrowiu.

  2. Fajna sprawa, szczególnie na imprezę z udziałem dzieciaków. Moja bratowa wyprawiała urodziny swojego synka i kupili taką trampolinę. Wszystkie dzieciaki oszalały na jej punkcie, a my mieliśmy trochę czasu dla siebie 🙂 Naprawdę przednia zabawa przy której wbrew pozorom można się nieźle zmęczyć. Nie wiem ile kosztował ten model, który oni wybrali ale wydawała się bardzo solidna i bezpieczna. Pozdrawiam.

  3. Fajna sprawa, trampolina do ogrodu świetnie nadaje się na imprezę z udziałem dzieciaków. Moja bratowa wyprawiała urodziny swojego synka i kupili taką trampolinę. Wszystkie dzieciaki oszalały na jej punkcie, a my mieliśmy trochę czasu dla siebie 🙂 Naprawdę przednia zabawa przy której wbrew pozorom można się nieźle zmęczyć. Nie wiem ile kosztował ten model, który oni wybrali ale wydawała się bardzo solidna i bezpieczna. Pozdrawiam.

  4. Według mnie trampolina ogrodowa dla dzieci musi być koniecznie z siatką. Jest to jedyne zabezpieczenie przed tym, żeby dziecko nie wypadło, więc zdecydowanie warto zainwestować w taki model, który ją posiada.

  5. W tym roku u mnie spisała się mała trampolina do ogródka. Dzieci miały mega radochę, aczkolwiek rozważam w przyszłym sezonie kupno czegoś znacznie większego, tak by nawet dorośli mogli sobie zaczerpnąć z niej przyjemności. Fajny artykuł, bardzo pomaga w wyborze. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *