orbitrek magnetyczny Uno CT1000

Dlaczego korzystamy z urządzeń do ćwiczeń?

Obecnie większość swojego czasu spędzamy w pracy. Niejednokrotnie wolny czas również poświęcony jest sprawom zawodowym, bądź też obowiązkom domowym. W momencie, gdy znajduje się chwila na ćwiczenia fizyczne, na zewnątrz jest już ciemno, bądź nie mamy możliwości, aby wyjść z domu na siłownię. Bardzo dobrą alternatywą jest zakup sprzętu fitness do domu. Wersje stacjonarne nie zajmują dużo miejsca i zmieszczą się w większości pokojów.

orbitrek magnetyczny Uno CT1000
orbitrek magnetyczny Uno CT1000

Wybór odpowiedniego sprzętu do ćwiczeń nie należy do łatwych. Jednakże najczęściej kobiety ćwiczą na orbitreku. Angażuje on większość mięśni do pracy i pomaga skutecznie pozbyć się zbędnych kilogramów. Orbitrek magnetyczny jak sama nazwa wskazuje opiera się na działaniu magnesów oraz pokrętła/silnika. Podczas ćwiczeń magnesy zamiennie zbliżają się i oddalają od koła zamachowego, a my możemy dzięki temu ćwiczyć. Pożądane obciążenie można ustawić samemu, w zależności od własnych predyspozycji.


Zalety orbitreka z systemem magnetycznym

Urządzenie raczej nie należy do drogich. Nie zakłóca spokoju, gdyż podczas stosowania jest ciche. Z reguły orbitreki magnetyczne są one mniejszych rozmiarów, aby nie zajmowały dużo przestrzeni. Sprawdza się w codziennych treningach, w szczególności dla kobiet, aczkolwiek coraz częściej z tego typu sprzętem mają styczność mężczyźni.

Przy wyborze najbardziej optymalnego urządzenia warto wybierać takie, gdzie rozstaw nóg jest zbliżony do naszego naturalnego, wówczas nie uszkodzimy naszych stawów.

Długość kroku na poszczególnym orbitreku również powinna być dostosowana do naszych potrzeb. Dlatego oficjalny wybór nie powinien być przypadkowy.

Jakie porady dla aktywnych?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *