Dzięki szerokiemu zastosowaniu latarka jest jednym z najchętniej kupowanych akcesoriów, wykorzystywanych w najróżniejszych sytuacjach. Latarka czołowa przymocowana do baniaka z wodą znakomicie oświetli każdy namiot – spanie w ciemnościach nie jest dobre – chociażby wszędobylskie komary, a światło daje poczucie bezpieczeństwa i odstrasza owady. W zależności od preferencji oraz potrzeb możemy zdecydować się na mniej lub bardziej zaawansowany sprzęt.


Wybór latarki w zależności od przeznaczenia

Latarki LEDZa 10 lub 20 złotych można kupić przeciętną, standardową latarkę, nawet razem z bateriami typu paluszki. Na najnowsze i najbardziej zaawansowane modele należy wydać co najmniej 600 złotych. Nie jest to mało, ale w tej cenie kupujemy bogato wyposażoną latarkę, urządzenie trwałe oraz wysokiej jakości. Konsumenci chwalą chociażby latarki ledinspect, które znakomicie oświetlą drogę każdej osobie – w promocji można ją kupić za niewielką kwotę, w regularnej sprzedaży kosztuje znacznie więcej.

Rowerzyści doceniają dobrą latarkę, która oświetli im drogę. Solidna rowerowa lampka kosztuje kilkaset złotych, ale ma sporo zalet, rewelacyjnie świeci i pokazuje drogę w iście egipskich ciemnościach. Dziury nie zagrożą rowerzyście, kot nie przebiegnie im ukradkiem drogi. Dobra latarka z mocnym, ale nie oślepiającym światłem, jest znakomitym rozwiązaniem.

Latarek na rynku jest dużo – dostępne są latarki akumulatorowe, czołowe, diodowe, wodoodporne i led. Różnią się mocą, trwałością oraz ceną. Latarki przydają się nie tylko rowerzystom, ale też narciarzom, którzy powinni widzieć trasę i poruszać się po niej szybko, ale też bezpiecznie. Narciarz nie może szusować w ciemnościach, koniecznie musi mieć latarkę czołową, która pomoże mu w uprawianiu sportu i sprawi, że inni też będą bezpieczni.

Polecane są latarki akumulatorowe, których koszt waha się od 100 do 400 złotych. Latarki mogą mieć moc nawet 900 lumenów. Sprzęt o takiej wartości jest znakomity – pozwala bardzo dobrze oświetlić drogę, zakamarki i ciemne miejsca. Koszt takiej latarki wynosi w granicach 700 złotych, ale na pewno nie jest to sprzęt jednorazowy, lecz użytkowany przez co najmniej kilka lat. Nowością są latarki długopisowe, dostępne w cenie kilkudziesięciu złotych, które można kupić w dobrych sklepach tradycyjnych lub internetowych. Takie latarki mają dużą moc, są eleganckie, mieszczą się w kieszeni, damskiej torebce lub męskiej aktówce. Przydają się do oświetlania różnych pomieszczeń.


Latarki akumulatorowe RANKING


Latarki brelokowe bynajmniej nie są gadżetem, lecz bardzo przydatnym urządzeniem. Kosztują od 20 do 70 złotych, a ich rozmiary sprawiają, że taki brelok przypina się do kluczy, nosi w kieszeni, portfelu, itp. Latarki warsztatowe pomagają podczas naprawiania aut i tym podobnych operacji. Nowością są latarki myśliwskie kosztujące od 250 do 400 złotych. Dzięki takim latarkom można polować w największych ciemnościach, a żaden zwierz nie umknie czujnemu myśliwemu wyposażonemu w latarkę. Latarki led są rewelacyjne, a producenci dają nawet dwa lata gwarancji na zakup jednej latarki.


Jak wybrać latarkę led?

Wybierając latarkę led należy brać pod uwagę kilka czynników, między innymi jej cel. W sprzedaży są latarki do poszukiwań i ratownicze, latarki do codziennego noszenia, latarki turystyczne, latarki taktyczne, latarki na rower, latarki dla myśliwych, latarki czołowe, latarki do kluczy. Wybór jest wprost nieograniczony, a każda niemal strona sklepu z AGD prezentuje także nowoczesne latarki. Im więcej potrzeb konsumenckich, tym więcej rodzajów latarek potrzebuje. Kupując konkretny model trzeba zwrócić uwagę na ilość lumenów oraz rodzaj zasilania. Optyka, rozmiar i waga latarki również nie są bez znaczenia. Latarki turystyczne i survivalowe mogą być zasilane klasycznymi bateriami-paluszkami AA. Dostępne są latarki z zoom zasilane trzema paluszkami AAA, czyli tymi mniejszymi bateriami dostępnym w każdym kiosku.


Latarki diodowe LED RANKING


Latarka o dużej mocy zapewnia spory komfort rowerzystom. Taką trzeba przymocować do ramy, bo tak przymocowana oświetla drogę. Część rowerzystów lubi też latarki czołowe, czyli rodzaj opaski z pojedynczą lampką. Silne źródło światła przyda się podczas jazdy w mieście oraz w terenie. Potężny reflektor oświetli drogę, czyniąc jazdę bezpieczną oraz w pełni komfortową. Najlepiej mieć w domu latarkę małą, dużą oraz czołową. Każda jest niezbędna do innych celów, każda ma inne zastosowanie. Osoby uprawiające sport, majsterkowanie, szusujące wieczorami po górach na pewno docenią latarkę czołową, o dobrej mocy świecenia. Osoby wędrujące lubią latarki noszone w ręce. Pracownicy budowlani doceniają latarkę przymocowaną do kasku. Każdy lubi korzystać z latarek nowoczesnych, trwałych, niezawodnych, o świetle dużej mocy.


Latarki czołowe RANKING


Podsumowując, latarki stały się urządzeniem niezbędnym. Nikt dzisiaj nie wyobraża sobie życia i funkcjonowania bez latarki. Urządzenia małego, lekkiego, ale jakże bardzo potrzebnego w domu i poza nim. Bez latarek można byłoby zrobić sobie krzywdę i mocno ucierpieć podczas uprawiania sportu czy wieczornych podróży.


Latarki RANKING


Jakie porady dla aktywnych?

Opinie o Jaka latarka?

  1. Mam w domu wielką latarkę zbliżoną do tak zwanego policyjnego szperacza. Wygląda jak duża akumulatorowa latarka z uchwytem na grzbiecie. Mieszkam na wsi, właściwie w szczerym polu więc dla mnie to niezbędny sprzęt w razie gdyby wysiadł prąd. Zresztą już na starym mieszkaniu nauczyłem się, że w domu musi być latarka. Kiedyś padł prąd w całym bloku, łącznie z klatką schodową, nie działały windy nic. Mieszkałem na siódmym piętrze, teraz proszę sobie wyobrazić schodzenie z tego piętra po schodach w kompletnej ciemności. Nie polecam:)

  2. Według mnie latarka ledowa to bardzo dobry wybór, można spokojnie kupić ją nawet na wyjazd w góry i spacery wieczorami i sprawdza się znakomicie. Daje bardzo dobre światło, a cena takiej latarki nie jest wcale taka duża 😉

  3. Zastanawiam się, czy latarka akumulatorowa to dobry wybór. Z jednej strony, to praktycznie każda latarka ma zasilanie za pomocą takiej energii, ale czy nie warto kupić jakiejś, która ma coś w rodzaju dynamo? Pozdrawiam.

  4. Ledowa latarka czołówka to idealne wyjście na wypad w góry, oraz inne tego rodzaju podróże. Spisuje się znakomicie przy rozkładaniu namiotu, czy po prostu na spacerze. Daje dużo światła i możemy ją dowolnie skierować – polecam 😉

  5. W moim ekwipunku na wyprawy, obowiązkowym punktem jest akumulatorowa latarka z ładowarką. Jest to rzecz bez której nie da się według mnie jechać pod namiot, czy na jakieś dłuższe wyjazdy to podstawa by ją mieć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *