Latarki LED

Dzięki szerokiemu zastosowaniu latarka jest jednym z najchętniej kupowanych akcesoriów, wykorzystywanych w najróżniejszych sytuacjach. Latarka czołowa przymocowana do baniaka z wodą znakomicie oświetli każdy namiot – spanie w ciemnościach nie jest dobre – chociażby wszędobylskie komary, a światło daje poczucie bezpieczeństwa i odstrasza owady. W zależności od preferencji oraz potrzeb możemy zdecydować się na mniej lub bardziej zaawansowany sprzęt.


Wybór latarki w zależności od przeznaczenia

Latarki LEDZa 10 lub 20 złotych można kupić przeciętną, standardową latarkę, nawet razem z bateriami typu paluszki. Na najnowsze i najbardziej zaawansowane modele należy wydać co najmniej 600 złotych. Nie jest to mało, ale w tej cenie kupujemy bogato wyposażoną latarkę, urządzenie trwałe oraz wysokiej jakości. Konsumenci chwalą chociażby latarki ledinspect, które znakomicie oświetlą drogę każdej osobie – w promocji można ją kupić za niewielką kwotę, w regularnej sprzedaży kosztuje znacznie więcej.

Rowerzyści doceniają dobrą latarkę, która oświetli im drogę. Solidna rowerowa lampka kosztuje kilkaset złotych, ale ma sporo zalet, rewelacyjnie świeci i pokazuje drogę w iście egipskich ciemnościach. Dziury nie zagrożą rowerzyście, kot nie przebiegnie im ukradkiem drogi. Dobra latarka z mocnym, ale nie oślepiającym światłem, jest znakomitym rozwiązaniem.

Latarek na rynku jest dużo – dostępne są latarki akumulatorowe, czołowe, diodowe, wodoodporne i led. Różnią się mocą, trwałością oraz ceną. Latarki przydają się nie tylko rowerzystom, ale też narciarzom, którzy powinni widzieć trasę i poruszać się po niej szybko, ale też bezpiecznie. Narciarz nie może szusować w ciemnościach, koniecznie musi mieć latarkę czołową, która pomoże mu w uprawianiu sportu i sprawi, że inni też będą bezpieczni.

Polecane są latarki akumulatorowe, których koszt waha się od 100 do 400 złotych. Latarki mogą mieć moc nawet 900 lumenów. Sprzęt o takiej wartości jest znakomity – pozwala bardzo dobrze oświetlić drogę, zakamarki i ciemne miejsca. Koszt takiej latarki wynosi w granicach 700 złotych, ale na pewno nie jest to sprzęt jednorazowy, lecz użytkowany przez co najmniej kilka lat. Nowością są latarki długopisowe, dostępne w cenie kilkudziesięciu złotych, które można kupić w dobrych sklepach tradycyjnych lub internetowych. Takie latarki mają dużą moc, są eleganckie, mieszczą się w kieszeni, damskiej torebce lub męskiej aktówce. Przydają się do oświetlania różnych pomieszczeń.


Latarki akumulatorowe RANKING


Latarki brelokowe bynajmniej nie są gadżetem, lecz bardzo przydatnym urządzeniem. Kosztują od 20 do 70 złotych, a ich rozmiary sprawiają, że taki brelok przypina się do kluczy, nosi w kieszeni, portfelu, itp. Latarki warsztatowe pomagają podczas naprawiania aut i tym podobnych operacji. Nowością są latarki myśliwskie kosztujące od 250 do 400 złotych. Dzięki takim latarkom można polować w największych ciemnościach, a żaden zwierz nie umknie czujnemu myśliwemu wyposażonemu w latarkę. Latarki led są rewelacyjne, a producenci dają nawet dwa lata gwarancji na zakup jednej latarki.


Jak wybrać latarkę led?

Wybierając latarkę led należy brać pod uwagę kilka czynników, między innymi jej cel. W sprzedaży są latarki do poszukiwań i ratownicze, latarki do codziennego noszenia, latarki turystyczne, latarki taktyczne, latarki na rower, latarki dla myśliwych, latarki czołowe, latarki do kluczy. Wybór jest wprost nieograniczony, a każda niemal strona sklepu z AGD prezentuje także nowoczesne latarki. Im więcej potrzeb konsumenckich, tym więcej rodzajów latarek potrzebuje. Kupując konkretny model trzeba zwrócić uwagę na ilość lumenów oraz rodzaj zasilania. Optyka, rozmiar i waga latarki również nie są bez znaczenia. Latarki turystyczne i survivalowe mogą być zasilane klasycznymi bateriami-paluszkami AA. Dostępne są latarki z zoom zasilane trzema paluszkami AAA, czyli tymi mniejszymi bateriami dostępnym w każdym kiosku.


Latarki diodowe LED RANKING


Latarka o dużej mocy zapewnia spory komfort rowerzystom. Taką trzeba przymocować do ramy, bo tak przymocowana oświetla drogę. Część rowerzystów lubi też latarki czołowe, czyli rodzaj opaski z pojedynczą lampką. Silne źródło światła przyda się podczas jazdy w mieście oraz w terenie. Potężny reflektor oświetli drogę, czyniąc jazdę bezpieczną oraz w pełni komfortową. Najlepiej mieć w domu latarkę małą, dużą oraz czołową. Każda jest niezbędna do innych celów, każda ma inne zastosowanie. Osoby uprawiające sport, majsterkowanie, szusujące wieczorami po górach na pewno docenią latarkę czołową, o dobrej mocy świecenia. Osoby wędrujące lubią latarki noszone w ręce. Pracownicy budowlani doceniają latarkę przymocowaną do kasku. Każdy lubi korzystać z latarek nowoczesnych, trwałych, niezawodnych, o świetle dużej mocy.


Latarki czołowe RANKING


Podsumowując, latarki stały się urządzeniem niezbędnym. Nikt dzisiaj nie wyobraża sobie życia i funkcjonowania bez latarki. Urządzenia małego, lekkiego, ale jakże bardzo potrzebnego w domu i poza nim. Bez latarek można byłoby zrobić sobie krzywdę i mocno ucierpieć podczas uprawiania sportu czy wieczornych podróży.


Latarki RANKING


Jakie porady dla aktywnych?

Comments

  1. Mam w domu wielką latarkę zbliżoną do tak zwanego policyjnego szperacza. Wygląda jak duża akumulatorowa latarka z uchwytem na grzbiecie. Mieszkam na wsi, właściwie w szczerym polu więc dla mnie to niezbędny sprzęt w razie gdyby wysiadł prąd. Zresztą już na starym mieszkaniu nauczyłem się, że w domu musi być latarka. Kiedyś padł prąd w całym bloku, łącznie z klatką schodową, nie działały windy nic. Mieszkałem na siódmym piętrze, teraz proszę sobie wyobrazić schodzenie z tego piętra po schodach w kompletnej ciemności. Nie polecam:)

  2. Według mnie latarka ledowa to bardzo dobry wybór, można spokojnie kupić ją nawet na wyjazd w góry i spacery wieczorami i sprawdza się znakomicie. Daje bardzo dobre światło, a cena takiej latarki nie jest wcale taka duża 😉

  3. Zastanawiam się, czy latarka akumulatorowa to dobry wybór. Z jednej strony, to praktycznie każda latarka ma zasilanie za pomocą takiej energii, ale czy nie warto kupić jakiejś, która ma coś w rodzaju dynamo? Pozdrawiam.

  4. Ledowa latarka czołówka to idealne wyjście na wypad w góry, oraz inne tego rodzaju podróże. Spisuje się znakomicie przy rozkładaniu namiotu, czy po prostu na spacerze. Daje dużo światła i możemy ją dowolnie skierować – polecam 😉

  5. W moim ekwipunku na wyprawy, obowiązkowym punktem jest akumulatorowa latarka z ładowarką. Jest to rzecz bez której nie da się według mnie jechać pod namiot, czy na jakieś dłuższe wyjazdy to podstawa by ją mieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *