stopery elektroniczneStoper jest nieodzownym elementem niejednego biegacza oraz osoby aktywnie uprawiającej sport, pozwala lepiej planować bieganie, wysiłek fizyczny oraz dozować jego intensywność. Profesjonalny biegacz potrzebuje odpowiedniej odzieży, wygodnych butów do biegania oraz stopera, bardzo wygodnym rozwiązaniem jest zwłaszcza zegarek sportowy ze stoperem.

Jaki stoper sportowy wybrać?

Stoper powinien posiadać kilka funkcji, mierzyć tzw. międzyczasy, czyli pozwalać planować trening interwałowy. Stoper wyposażony w kompas pozwoli na lepszą orientację w nieznanym terenie.

Stopery mogą być cyfrowe, sterowane elektronicznie, mogą kosztować od kilkunastu do nawet kilkuset złotych. Są to urządzenia kompaktowe, lekkie oraz nieskomplikowane w obsłudze. Stoper można mieć również w telefonie komórkowym, instalując odpowiednią aplikację np. na Androida.

Ciekawostką jest nieodpłatny stoper online, który pomoże sprawdzić czas wykonywanego ćwiczenia. Niedogodnością jest to, że trzeba go uruchomić w telefonie komórkowym lub komputerze i sprawdzać jego działanie, można natomiast kupić mały i komfortowy stoper w formie breloczka, którym wygodnie skontrolujemy czas naszych ćwiczeń.

Zegarki sportowe ze stoperem RANKING

TOP Zegarki sportowe ze stoperem Producent Cena
1TIMEX T5K690TIMEXCena
2TIMEX T5K688TIMEXCena
3TIMEX Ironman 30-Lap Steel Shock-Resistant T5K585TIMEXCena
4TIMEX Ironman 30-Lap Steel Shock-Resistant T5K584TIMEXCena
5TIMEX Ironman Sleek 150 Lap T5K259TIMEXCena
6TIMEX Ironman Sleek 250-Lap T5K591TIMEXCena
zegarek sportowy ze stoperem

=> Zegarki sportowe ze stoperem <=

Stoper może mieć m.in.:

  • kalendarz,
  • zegarek,
  • timer,
  • krokomierz.

Elektroniczne stopery działają bardzo precyzyjnie, z minimalnym marginesem błędu. Już za kilkadziesiąt złotych można nabyć stoper wodoodporny, którego można spokojnie używać w wodzie, nie przejmując się wilgocią oraz nie martwiąc o potencjalne awarie. Niektóre stopery zapiszą 20, inne 30, 60, a nawet 100 wyników. Na rynku dostępne są stopery we wszystkich kolorach tęczy.

Stopery elektroniczne RANKING

TOP Stopery elektroniczne Producent Cena
1 C5085Cena
2TFA Zegarek outdoorowy karabińczyk czas data temperatura stoper czarnyTFACena
3Spokey CERTAIN - Stoper elektroniczny 83520SpokeyCena
4 Stoper cyfrowy iSport JG021SpokeyCena
5Spokey 83520SpokeyCena
6Spokey CERTAIN1 83519SpokeyCena
Jaki stoper elektroniczny?

=> Stopery elektroniczne <=

Jakie porady dla aktywnych?

One thought on “Stoper sportowy

  1. Słyszę słowo „stoper” i od razu przypomina mi się nasz nauczyciel WFu, który w szkole podstawowej kazał wszystkim na czas biegać wokół boiska. Gdzie tu radość z biegania? Teraz na szczęście nikt mi nie stoi nad głową, a i samo bieganie jakoś lepiej wychodzi:) Co do stopera to odradzam. Lepszym rozwiązaniem będzie smartwatch, który połączymy z naszym telefonem, aplikacją typu endomondo i mamy całą masę informacji po każdym biegu. Teraz stoper sportowy spotkamy już chyba tylko na zawodach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *