obręcze do kół rowerowychJakie powinny być obręcze rowerowe? Na pewno mocne i wytrzymałe! Koła rowerowe posiadają kilka istotnych elementów:

  • opony rowerowe,
  • obręcze,
  • piasty,
  • szprychy,
  • nyple.

Same obręcze rowerowe powinny być wykonane ze stopu aluminium. Obręcze produkowane są z profili metalowych, w których wiercone są otwory, następnie formuje się je na kształt koła, a profile łączy się za pomocą kleju albo też sprayu – w sposób bardzo trwały. Obręcze rowerowe wykonane z lekkich metali pozwalają redukować wagę całkowitą roweru, co przekłada się na wygodę ich eksploatacji.

Obręcze mogą być produkowane z profili mających kształt litery U. Droższe profile posiadają 2, 4 lub 5 komór, dzięki czemu są bardziej wytrzymałe oraz sztywniejsze. W obręczach wielokomorowych szprycha nie przebija dętki.

Profil powinien mieć nawiercone otwory, przez nie przekłada się nyple oraz szprychy. Otworów przeważnie jest od 28 do 36, mogą być one szlifowane, posiadać nabite pierścienie, które przyczyniają się do przedłużenia żywotności obręczy.

Boczne powierzchnie obręczy powinny być równe oraz długie, dzięki czemu hamowanie jest płynne i bardzo ciche. Obręcz dobiera się do stylu jazdy oraz rodzaju danego roweru. W zawodach rowerowych masa obręczy ma bardzo istotne znaczenie, jednak mniejsza waga powoduje, że szybciej się zużywają.

W rowerach górskich obręcze nie mają bocznych, gładkich powierzchni, są lekkie i aerodynamiczne. Cięższe obręcze są wytrzymałe, nie ucierpią nawet, gdy uderzy w nie ciężki kamień. Obręcz rowerową można kupić już za kilkanaście złotych, warto wydać jednak nieco więcej chcąc uzyskać model lepszej jakości i trwalszy.

Obręcze rowerowe RANKING

TOP Obręcze rowerowe Producent Cena
1KELLYS KoŁo rowerowe tylne draft dsc r 26 czarnyKELLYSCena
2KELLYS KoŁo rowerowe tylne event r 28" srebrnyKELLYSCena
3KELLYS KoŁo rowerowe przednie event f 26" srebrnyKELLYSCena
4KELLYS KoŁo rowerowe przednie event f 28" srebrnyKELLYSCena
5KELLYS KoŁo rowerowe tylne draft r 26" srebrnyKELLYSCena
6KELLYS KoŁo rowerowe tylne event r 26" srebrnyKELLYSCena
7One Płaszcz ALLIGATOR 26 CzarnyOneCena
8One Płaszcz ALLIGATOR 29 CzarnyOneCena
9One Płaszcz ALLIGATOR 27.5 CzarnyOneCena
10Alexrims ObrĘcz rowerowa ace18 26x32otw2013 czarnyAlexrimsCena
Jaka obręcz do roweru?

=> Obręcze rowerowe <=

Aktywne zapytania userów:

  • jakie felgi rowerowe wybrac
  • co łączy obręcz z widelcem
  • jaką wybrać obręcz 26

Jakie porady dla aktywnych?

One thought on “Obręcz rowerowa

  1. Zwróciłbym również szczególną uwagę na piasty. Czasem słabej jakości piasta potrafi wszystko zniszczyć i nawet najlepsza obręcz rowerowa nie pomoże. Szkoda pieniędzy i czasu. Generalnie w ogóle jestem przeciwnikiem tak zwanych pozornych oszczędności. Wolę wydać nieco więcej na zasadzie „raz a dobrze”. Być może wynika to z tego, że rower to mój codzienny środek transportu (nie posiadam samochodu, a komunikacji miejskiej nie lubię) i muszę go mieć zawsze sprawnego na sto procent.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *