Jaka deskorolka najlepsza do jazdy i trików?Wybór i cechy odpowiedniej deskorolki powinny być starannie przemyślane, podstawowa kwestia to przeznaczenie – mniej wymagające są osoby chcące kupić sprzęt do użytku amatorskiego lub jako np. prezent dla 10-latka, wyczynowcy potrzebują natomiast profesjonalnego i przeznaczonego do intensywnej eksploatacji modelu. Odradzane jest, aby nie kupować jej w marketach i hipermarketach, gdyż z reguły oferowany tam sprzęt jest niskiej jakości.

Jaką deskorolkę wybrać?

Najlepsze są deskorolki kompletne, mająca blat z siedmiu warstw klonu kanadyjskiego. Tego typu deskorolki są używane przez profesjonalistów, którzy wiedzą, jaka powinna być dobra deskorolka. Ile musimy wydać na dobrą deskorolką? Na ten cel powinniśmy przeznaczyć co najmniej 250 złotych, jeszcze lepsze modele wymagają wyłożenia przynajmniej 400 złotych. Dzięki odpowiednim materiałom i jakości ich spasowania dają wysoki komfort jazdy.

Budowa deskorolki

Deskorolka składa się z blatu, trucków, kółek, łożysk, podkładek pod trucki oraz śrubek i gripu. Każdy element można kupić osobno i samodzielnie złożyć własną deskorolkę. Bardzo istotnym elementem jest dobry blat deskorolki, który może mieć dodatek włókna szklanego, węglowego czy też kevlaru.

Deskorolki trickboard RANKING

TOP Deskorolki trickboard Producent Cena
1Trickboard Chicka TRICK_CHCena
Jaka deskorolka typu trickboard?

=> Deskorolki trickboard <=

Najlepsze są rozmiary deskorolek wynoszące od 7.250 do 8.500 cali, należy je jednak dopasowywać indywidualnie, warto w tym przypadku zasięgnąć opinii ekspertów. Blaty do deskorolki można kupić w cenie od około 100 do nawet 400 złotych. Sam grip z kolei kosztuje niewiele – najczęściej od 10 do 50 złotych. Najdroższe deskorolki wyposażone w system hamulcowy kosztują dobre kilka tysięcy złotych, cechuje je oczywiście bardzo wysoka jakość wykonania, przeznaczone są stricte do profesjonalnej jazdy.

Deskorolki wyczynowe RANKING

TOP Deskorolki wyczynowe Producent Cena
1Spokey Gambler 831701SpokeyCena
Jaka deskorolka wyczynowa?

=> Deskorolki profesjonalne wyczynowe <=

Longboard

Deskorolka typu longboard jest dłuższa od standardowego modelu, jej długość mieści się zazwyczaj w przedziale 68-130 cm. Konstrukcja umożliwia znacznie szybszą i bardziej widowiskową jazdę, wykorzystywana często podczas slalomów, pokonywaniu wzniesień czy też downhillu.

Deskorolki longboard RANKING

TOP Deskorolki longboard Producent Cena
1Dusters DEMO LONGBOARD NEON SUNSET FADE (NEON SUNSET FADE) size: 38DustersCena
2Alien Workshop Haring Baby Rpt Lb WhiteAlien WorkshopCena
3Dusters Keen Kryptonic RedDustersCena
4Alien Workshop Haring Link Up Lb WhiteAlien WorkshopCena
Jaka deskorolka typu longboard?

=> Deskorolki longboard <=

Blat, kółka, trucki, montażówki i łożyska można kupić oddzielnie i zmontować własną deskę. Deskorolki dla dzieci są to z reguły proste modele w przystępnej cenie, dobre również dla początkujących amatorów.

W zależności od modelu deskorolki mogą być odpowiednie do jazdy na ulicy, na rampie, na zjazdy, w terenie. Do finezyjnych ewolucji nie nadają się na pewno najtańsze deskorolki.

Waveboard

Deskorolki na ulicę nazywane są deskorolkami dla surferów – nie pozwalają na szaleństwa, ale umożliwiają jazdę po płaskich nawierzchniach, można nimi osiągnąć maksymalną prędkość do kilkunastu km na godzinę. Pierwszą deskorolkę lepiej kupić gotową, po kilku latach można montować deski samodzielnie, z elementów dostępnych na polskim rynku.

Modele typu waveboard (nazywane również casterboard) cechują się nietypowym kształtem oraz dwoma kółkami, które obracają się o 360 stopni. Deskorolki tego typu używane są głównie do streetsurfingu.

Deskorolki waveboard RANKING

TOP Deskorolki waveboard Producent Cena
1Spokey Wave Board Exe 83329SpokeyCena
2Spartan JDBug EZ Surfer 289SpartanCena
3Original Props OriginalCena
Jaka deskorolka typu waveboard?

=> Deskorolki waveboard <=

Jakie deski dla początkujących?

Powinny to być deskorolki uniwersalne, składane ze średniej jakości elementów. Powinny mieć dobre kółka, łożyska, deskę. Na spodzie blatu warto postarać się o grafikę – normalne jest, że po pewnym czasie taka grafika całkiem się zetrze.

Dla dzieci wystarczające są małe deskorolki, mające dziewięć warstw sklejki oraz wymiary 51 x 15,5 centymetra, powinny je zadowolić deski typu cruiser. W przypadku bardziej zaawansowanej w jazdach młodzieży kupuje się lepsze deski do ewolucji z już wyższej półki.

Zawsze należy określić do jakich celów deskorolka ma służyć. Do jazdy warto kupić kask oraz nakolanniki i naramienniki, co zminimalizuje efekt upadku i ryzyko odniesienia bolesnej kontuzji.

Deskorolki dla dzieci RANKING

TOP Deskorolki dla dzieci Producent Cena
1Legler Odblaskowa pomarańczowa 6785LeglerCena
2Legler Smok 6788LeglerCena
3Legler Czaszka 6774LeglerCena
4Legler Fishboard 4094LeglerCena
Jaka deskorolka dla dzieci?

=> Deskorolki dla dzieci <=

Aktywne zapytania userów:

  • deskorolki do dłuższej jazdy
  • deskorolki do jazdy
  • jaka deskorolka dla 8latka

Jakie porady dla aktywnych?

One thought on “Deskorolka

  1. rekordy popularności biją teraz longboardy, co chwilę widzę dzieciaki na nich pomykające po osiedlu. Dla mnie deskorolka musi być drewniana i przeznaczona do wykonywania tricków. Próbowałem kiedy na takiej wykonanej z tworzywa sztuczne i mimo, że była wytrzymała to nie szło (a przynajmniej ja nie mogłem) się na niej odnaleźć. Wróciłem do drewna i tego się trzymam. Polecam jeszcze kupowanie takiego sprzętu w sklepach do tego przeznaczonych,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *